FINALE

Určené pre diskusiu a organizačné pokyny pre náš dorast

Moderátori: sshuky, ander44

FINALE

Poslaťod ander44 » Str, 30. Máj 2007, 10:45

Vsetkych pozyvam na finale Novodubnickej hokejbalovej ligy mladsich ktore sa kona v stredu 30.5.07 o 15:00 hod na ihrisku za kostolom.

PS: Pridte povzbudit nasu mladez !!!
Obrázok užívateľa
ander44
007
007
 
Príspevky: 2449
Registrovaný: Str, 06. Dec 2006, 22:43
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: FINALE

Poslaťod ander44 » Pon, 27. Apr 2009, 23:58

Pre pamätníkov : (27.4.2007-29.4.2007) Saleziánsky hokejbalový turnaj Nová Dubnica -mladší

V roku 2007 mala možnosť Nová Dubnica na turnaji mladších v Novej Dubnici zapísať dve družstva ktoré sa volali Nová Dubnica "A" a Majsania Nová Dubnica.
Nová Dubnica "A"
bol výber hráčov v zostave brankár Ľ. Migo, obrancovia V. Satina, A. Zloch, R. Jaroš, F. Váňa, útočníci T. Nechala, O. Šiko, M. Luljak, J. Jando, Z Matejdes, trénerom R. Uhlík
Majsania Nová Dubnica : A. Rehák, J. Jánošík, P. Tomášek, Šmatlo, C. Dongo, M. Harangozo, F. Buliš, R. Ďurčo, M. Cibulka, K. Sávik, tréner M. Beníček.


Prehľad zápasov Nová Dubnica "A"
Začiatok turnaju a zápas so Žilinou 4:2 (2:2) sme prestrieľali súpera a po výbornom začiatku sme ale vypustili koniec. Dôležité bolo však prvé víťazstvo v turnaji.
Druhý zápas s Popradom 3:3 (1:1) bol už iný oriešok. Problémy nám robil nižší hráč Popradu ktorý nám fukol 3 góly. Súpera sme opäť vysoko prestrielali 20:7 ale nakoniec sme ratovali remízu. Pritom súper nastúpil s nízkym počtom hráčov, avšak mal výhodu že nás videl hrať. Hľadali sme sa v predu, viazla kombinácia a slabšie chvíľky brankára znamenali prvu stratu bodov v turnaji. Ako vodcovský typ sa výborne predstavil M. Luljak.
Do tretieho zápasu s Banskou Bystricou 17:1 (6:1)sme nastúpili jednoznačne a cieľom vyhrať. Súper opäť nastúpil v oklieštenej zostave ale jeho hráči boli vysoký ako hradby. Dobrým striedaním, kombináciou a nasadením s využitou koncovkou sme dotiahli poľahky (zápas ako lepší tréning, strely 42:11) zápas do víťazného konca. Konečne sa chytili aj tý čo sa od nich očakáva viac -T. Nechala, V. Satina, A. Zloch čo im pomohlo do ďalšieho priebehu. Vysoké víťazstvo a produktivita pomohla všetkým v družstve a postup bol zaistený tiež. Našli sme silnú zbraň v našom družstve a to projektily z hokejky F. Váňu a šikovné nahadzovanie A. Zlocha.
Štvrtý zápas s Košicami 4:0 (3:0) ktorý boli výborný v obrane a najmä ich kapitán bol cieľ nedovoliť mu a pokryť ho. Do zápasu sme nastúpili dobre hecnutý a i keď prvý ohrozil brankára náš súper naša druhá strela znamenala dosiahnutie prvého gólu. Cieľ bol minimálne bod na postup ale na to nikto ani len nepomyslel, žičilo sa nám vyhrávať. Opäť sme súpera zaskočili aktivitou a vyslali sme na neho 19 striel a kryli 9 jeho. Súpera sme prel čili vo všetkých herných situáciách , nepoľavili sme ani po polovici a z brankára Košíc spravili hviezdu turnaju, ktorý exceloval neskutočne šikovnou lapačkou v ktorej skončili množstvo gólových striel. Ozdobou tohto zápasu bola disciplína a nasadenie a M. Luljak.
Semifinále:
Veľmi pekným dojmom však pôsobilo aj družstvo Majsania Nová Dubnica ktoré sa prebojovalo rovnako do semifinále a narazilo na družstvo Košice a dokonca sa dokázalo prebojovať do finále vďaka famóznemu výkonu brankára A. Reháka.
Nová Dubnica narazila na Humenné 5:6 pp (3:3) čo mnohý označili za predčasné finále a najsmutnejší zápas aký sme v doterajšom priebehu zažili. Veľké emócie sa nám vryli do pamäti. Na papieri náš najväčší súper na turnaji. Po šokujúcej prehre s družstvom Majsania boli zaskočený avšak trošku im pomohlo aj vylúčenie ich najlepšieho hráča 16-ka - OT za nešportové správanie. My sme rovnako chceli potvrdiť víťazstvo Novej Dubnice, čo sa nám však nepodarilo.
Na ťažkú úlohu sme sa pripravili i modlitbou vyprosili ,avšak niekde sa zabudol Z. Matejdes. Maximálne hecnutý sme nastúpili na zápas čo sa aj odzrkadlilo keď v 18 sekunde práve Z. Matejdes tečoval strelu ktorá skončila v bráne Humenného ktoré zostalo zamrznute a o dve minúty úplne stuhnuté po góle T. Nechalu na 2:0. Zobratý time out a následne využitá presilovka pri vylúčení F. Váňu o 35 sekúnd znamenalo zníženie skóre. O pár sekúnd však bolo opäť o dva góly keď svoju rýchlosť a strelu využil M. Luljak. Nastalo upokojenie a šok na našej strane keď po vyhratom buly o 3 sekundy od červenej prepálili nášho brankára a v 6. minúte dokonca vyrovnali. Súper zistil našu slabšiu stránku, brankára a krytie striel z diaľky. Všetky tri góly padli z diaľky ! Znervózneli sme ,na góle sme sa nadreli a ľahko prišli o vedenie čo znamenalo že v obrane to začalo horieť. Upokojenie priniesla prestávka. Zachytili sme však úvod -2min. a V. Satina nastrelil loptičku až do brány 4:3 a v štvrtej minúte bolo opäť o dva góly keď Z. Matejdes pretlačil na 5:3. Fantastické. Jasali sme a dodržiavali taktiku. Dreli a držali hru u súpera v pásme. Zápas bol miestami nervózny najmä po verdiktoch rozhodcov. Neuznané trest. strieľanie, sekanie a ďalšie zbytočné vylúčenia. Držali sme sa však na dištanc a súpera k ničomu nepúšťali. Stálo nás to mnoho síl a prišiel zlomový moment. Súper odišiel kondične, strácal sebaistotu keď čase 18:31po stredovom buly prišlo nahodenie loptičky na našu bránu z obrannej modrej čiary ktorá skončila za chrbtom nášho brankára. Šok. U nás sa rovnako prejavovala únava, videli sme sa už vo finále a za nami skandoval veľmi hlučný kotol. Na tvárach nás však prekvapil strach o výsledok čo malo za následok zmätok. Šťastie sa obrátilo k súperovi, keď po zbytočnom zbavovaní sa získanej loptičky M. Luljakom súper nahadzoval 47 sekúnd pred koncom loptičku na našu bránu a teč vraj regulérne vysokou hokejkou dosiahol vyrovnávajúci gól. Taký kúsok od finále a musíme ešte bojovať ďalej, dali sme do toho tak veľa a sme tam kde sme začínali.
Na radu prišlo predĺženie. Na ihrisku ostro svietili svetlá a my sme vyčerpaní, zatrpknutí a nasrdení museli hrať ďalej. Opäť však zaúradovali muži, ktorí to mali mať pevne v rukách (Ju. Jando, L.Gendiar). Ostro posúdené vylúčenie v náš neprospech. Na lavicu hanby si sadol po druhý krát F. Váňa. Buly v našom obrannom pásme, prehrali sme ho a zlé rozostavenie znamenali pre nás KONIEC FINÁLE. Prišiel na rad žiaľ, bolesť, sklamanie a v hlavách množstvo otáznikovčo sa mohlo urobiť viac.
Čas a modlitba je však najlepší liek. Po zlej noci sme isli bojovať o 3. miesto.
Znovu sme narazili na naše ho súpera zo skupiny Košice 4:3 (3:1), ktorý rovnako skrýval sklamanie z vyradenia. Papierové predpoklady a odohratý víťazný zápas v skupine hovorili v náš prospech. Avšak únava a stratená motivácia boli proti nám. Nakoniec sa mi však podarilo nájsť svetlo v poslednom zápase a keď sme nechceli opäť zažiť sklamanie museli sme sa na to dobre pripraviť, hlavne psychicky. Zostava nezmenená zo semifinále a prvý krát menej hecnutý sme vošli do zápasu unavene. Súper sa ujal vedenie a my sme 1x pocítili, že prehrávame po úvodnej remíze 0:0. Gól sme dostali pri vylúčení J. Janda uz v prvej minúte. Otriasli sme sa však a začali hrať svoju hru. Postupne sme získali prevahu a dosiahli prvý gól ktorý zariadil kto iný ako kapitán T. Nechala v 8 minúte 1:1. Súper sa zľakol a z hokejok V. Satinu a Z. Matejdesa padli do prestávky ešte dva góly. Rezignáciu súpera zastavilo vylúčenie opäť na našej strane a následná využitá presilovka po vylúčení T. Nechalu. O minutu a pól však V. Satina našiel Z. Matejdesa a ten sa nemýlil 4:2. Súper sa snažil a my smer mu pomohli, opäť vylúčený F. Váňa. Do tretice sme inkasovali v 17:30 a Košice cítili šancu. Vynárali sa nám spomienky zo semifinále avšak znovu sme to nechceli prežiť. My sme sa už do koncovky nedostavali. Taktika zjednodušiť hru, vyhadzovať, blokovať, bez ďalších vylúčení s držaním hry u nich sme niečo splnili a niečo nie a tak prišiel na radu aj náš brankár ktorý v posledných 2 minútach čelil ešte 6-tim štipľavým strelám a čistý gól vytiahol Ľ. Migo- šťastie na našej strane. Odpočítavanie a koniec znamenal úsmevy, radosť a náplasť na nezabudnuteľné semifinále.
S fanklubom sme sa pridali na povzbudzovanie našej druhej polovičky Majsania vo finále. Nakoniec však ani im šili nestačili a prehrali 4:2 .

Úspech však oboch družstiev teší a to, že o rok môžme nastúpiť v skoro nezmenenom kádri z nás robí veľkého favorita.

Konečné umiestnenie v turnaji mladší 2007
1. HUMENNÉ
2. MAJSANIA Nová Dubnica
3. SDB NOVÁ DUBNICA

4. KOŠICE
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Obrázok užívateľa
ander44
007
007
 
Príspevky: 2449
Registrovaný: Str, 06. Dec 2006, 22:43
Bydlisko: Nova Dubnica


Späť na Dorast

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron